اشارات فرهنگی

درباره دین | فرهنگ | ارتباطات

نذر شیخ حسن شحاته

جرم شهید شیخ حسن شحاته (روحانی شیعه شده مصری)، فاحشه خواندن ام المومنین عایشه بود.

اگر تکفیری ها به جای بالا بردن چماق، فکرهایشان را بالا می بردند و به جای عربده کشیدن، سوال می پرسیدند، شیخ حسن به راحتی به آنها پاسخ می داد که  هیچ کدام از شیعیان عایشه را فاحشه نمی دانند بلکه در برخی از کتاب های خود اهل سنت این کلمه درباره عایشه به کار رفته است!

پوستری بر روی دیوارهای مصر: آیا دستت را در دست کسی می گذاری که به مادرت فحش می دهد و او را فاحشه می خواند؟

عالم بزرگ شیعه شیخ طوسى(ره) به نقل از ابن عباس مى‌نویسد: «ما زنت امرأة نبی قط، وکانت الخیانة من امرأة نوح انها کانت تنسبه إلى الجنون والخیانة من امرأة لوط انها کانت تدل على أضیافه.»: هیچ یک از زنان پیامبران هرگز زنا نکرده است، خیانت زن نوح این بود که آن حضرت را متهم به دیوانگى کرده بود و خیانت زن لوط نیز این بود که جاى مهمانان حضرت لوط به کفار نشان داد. (تبیان، ج5، ص 495)

اما در روایات اهل سنت آمده است که پیامبر(ص) به عایشه فرمودند: «یا عایشه، لاتکونی فاحشه»: ای عایشه فاحشه نباش. (صحیح مسلم، ج4، ص 1706).

البته خود آنها توضیح داده اند که اینجا فاحشه یعنی فحش دهنده. بنابراین به اجماع شیعه و سنی هیچ یک از همسران پیامبر(ص) مرتکب امری خلاف عفت نشده اند.

منطق سلفی ها هنگام روبرو شدن با شهید مظلوم شیخ حسن شحاته

حسن بن فرحان المالکی (عالم سنی از وهابیت برگشته) در واکنش به شهادت حسن فرحاته در صفحه فیس بوکش نوشت: افراطی ها فقط علمای شیعه را نمی کشند بلکه آنها در گذشته علمای بزرگ اهل سنت مانند نسائی (به جرم نوشتن کتاب خصائص) و طبری (به جرم نوشتن کتابی درباره غدیر) را نیز کشته اند.

پی نوشت:
سایت ولیعصر(عج): آیا تهمت فحشا به عایشه صحت دارد؟

  
نویسنده : مجید مبینی ; ساعت ٧:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/٥
تگ ها : دین