اشارات فرهنگی

درباره دین | فرهنگ | ارتباطات

روز قدس

تا دیروز وقتی می پرسیدند چرا روز قدس؟ چرا حمایت از فلسطین؟

می گفتیم:

وظیفه دینی است: هر کس صدای مسلمانی را بشنوند ...

وظیفه انسانی است: تو کز محنت دیگران بی غمی ...

وظیفه ملی است: اگر کار اسرائیل با فلسطین تمام شود می آید سراغ ما

امسال فکر می کنم که اگر فلسطینی ها بر اسرائیل پیروز شوند، حکومت حماس بر سر کار می آید و می شود مشابه حکومت های اخوانی مرسی و اردوغان؛ متحدانی برای وهابیت و دشمنانی برای ایران؛ آن وقت هم دوباره باید روز جهانی قدس را ادامه بدهیم تا قدس از دست حماس آزاد شود!

حالا هدفم از راهپیمایی روز قدس، نه حمایت از حماس، بلکه حمله به صهیونیسم است، چه یهودی اش، چه مسیحی اش و چه مسلمانش! هدفم این است که فریاد بزنم آی مردم جهان، دشمن، اسرائیل است نه ایران؛ آی عرب ها که در ساحل نشسته شاد و خندانید، دشمن، اسرائیل است نه شیعه. دشنه ای را که وهابی های قومتان بر گلوی کودکان شیعه فرو می کنند، از دستشان بگیرید و به سمت ستاره داوود پرتاب کنید، چماقی را که سلفی های بیابانی تان بر پیکر شیخ مظلوم ما کوبیدند، از دستشان بگیرید و بر سر نتانیاهو بکوبید.

 

پی نوشت:

این مفتی های وهابی که فتوا به جهاد برضد سوریه می دهند، یک فتوای جهاد برضد اسرائیل نمی دهند، آن وقت می گویند دست ایران و اسرائیل در یک کاسه است! یک وهابی را پیدا نمی کنید که یک فشنگ به نیروهای مبارز فلسطینی رسانده باشد (موشک فجر5 که پیشکش)، روز قدس را هم که ما راه انداختیم، سی سال هم فشار بین المللی را به خاطر فلسطین تحمل کرده ایم، حزب الله هم که کابوس اسرائیل است شیعه است، حالا ما ایرانی ها و شیعه ها شده ایم دوست اسرائیل و وهابی ها و اردوغان شده اند دشمن اسرائیل!

امام روح الله(ره) می گوید اسرائل «قابل آدم» نیست که ما با او رابطه داشته باشیم؛ و من با اجازه ادامه می دهم که این وهابی ها هم قابل آدم نیستند که بخواهیم جوابشان را بدهیم:

«آنها براى یک کشورى که از اول با این طایفه صهیونیسم ملعون مخالفت کرده‏ اند و ما که قبل از این انقلاب در زمان رژیم منحط پهلوى دائماً مخالفت کرده‏ ایم با آن رژیم فاسد، آنها ما را متهم مى‏ کنند به اینکه ما از اسرائیل اسلحه مى‏ آوریم. ما اسرائیل را قابل آدم نمی دانیم تا اینکه با او یک ربطی داشته باشیم. ما بیش از بیست سال است که هرجا صحبت شده است، در هر جا اعلامیه پخش شده است، یکى از امورى که در رأس مسائل ما بوده است اسرائیل بوده است و ستمگرى اسرائیل. در صورتى که بسیارى از سران ممالک اسلامى یک قدم همراه نبودند که مخالفت با اسرائیل کنند.» (2 شهریور 60)

  
نویسنده : مجید مبینی ; ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٠
تگ ها :