اشارات فرهنگی

درباره دین | فرهنگ | ارتباطات

وقتی وهابی تروریست به حقانیت شیعه پی می‌برد

آیت الله جاودان، در خلال بحث درباره برخی اعمال نابخردانه و حرام در نهم ربیع، از طلبه‌ای می‌گوید که مدتی در دست گروهک ریگی گرفتار بوده است:

«در این مدّت هم که در آنجا (پاکستان) بود، چون باسواد بود، ناگزیر با آن­ها زیاد بحث می­‌کرد و آیه و حدیث برایشان می­‌خواند. به برکت آن توسّل به حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها)، یکی از مریدان آن­ها، کمی به ایشان تمایل پیدا کرده ­بود، یعنی احساس کرده ­بود حرف­‌های ایشان حق است و یک روزی ایشان را نجات می­‌دهد و الان هم در خراسان، در یکی از شهرستان­‌های کوچک، امام جمعه است ... اگر همه آن جمع توسّل می­‌کردند، همه‌شان نجات پیدا می­‌کردند.»

این بی‌اطلاعی برخی از وهابیان از حقیقت مکتب تشیع را اضافه کنید به خاطره «حسین علی‌حسینی»، یکی از 48 گروگان‌ آزاد شده از دست وهابیان در سوریه که می‌گوید گروگان‌گیران فکر می‌کردند ما طواف کعبه را قبول نداریم و به جای آن به طواف قبر حضرت زینب(س) می‌رویم:

 


«مدتی که از اسارتمان به دست نیروهای معارض سوری گذشته بود از گروگان گیران تقاضای قرآن کردیم. گروگان گیران در ابتدا با حالت تعجب و تمسخر گفتند مگر شیعیان ایرانی قرآن خواندن یاد دارند که ما به شما قرآن بدهیم و اصلا مگر شیعه قرآن می خواند.

وقتی یکی از گروگان گیران پس از اصرار فراوان ما یک جلد کلام الله مجید را در اختیار ما گذاشت صوت زیبای تعدادی از اسیران همراه بنده آنچنان تاثیری بر گروگانگیران وهابی گذاشت که آرام آرام گریه می کردند و اشک می ریختند.

من در این مدت اسارت فهمیدم تبلیغات سوء دشمنان به ویژه شبکه های الجزیره و العربیه چه تاثیرات سوئی بر ذهنیت مردم دیگر کشورها نسبت به ایران و مذهب تشیع داشته است.

اغلب افرادی که به عنوان گروگان گیر مشاهده کردم افرادی بودند که ایرانی و شیعه را نمی شناختند و اطلاعاتشان از ایران و تشیع در حد همان دروغ هایی بود که رسانه های مزدور به خوردشان می دادند.

آن دسته از گروگانگیرانی که ته دلشان واقعا ایمان بود و مسلمان بودند تحت تاثیر عبادت و به ویژه قرآن خواندن ایرانی ها قرار می گرفتند.

در چند روز آخر کار به جایی رسیده بود که هر کدام از رئیسان و فرماندهانشان می آمدند از ایرانی ها می خواستند برایشان قرآن تلاوت کنند.

یکی از همراهان ما نوبت حج تمتع داشت و ما از آنها خواستیم لااقل ایشان را آزاد کنند تا به حجی که سال ها انتظارش را می کشید برسد اما این بنده خداها آنقدر کم اطلاع بودند و آنچنان این ها را شستشوی مغزی داده بودند که می گفتند مگر شما ایرانی های شیعه به مکه هم می روید.

گروگانگیران به ما می گفتند ما شنیده ایم شما گرد قبر حضرت زینب (س) طواف می کنید و البته از همین طرز تفکرشان پیدا بود که این ها اغلب آدم های کم اطلاع و فریب خورده ای هستند که تحت تاثیر تبلیغات دروغین وهابی ها و سلفی ها قرار دارند.»

 

اگر با شناخت رسانه و بهره از ظرفیت‌های رسانه‌ای، مکتب اهل بیت(ع) را به جهانیان عرضه کنیم،  حتی وهابی‌ها هم - به شرط داشتن انصاف و وجدان - شیعه خواهند شد، مشکل امروز ما، نداشتن نقشه راه و نشناختن رسانه است.

  
نویسنده : مجید مبینی ; ساعت ۸:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱۱/۳
تگ ها : دین