اشارات فرهنگی

درباره دین | فرهنگ | ارتباطات

از شهید بوطی تا شهید علی جمعه!

دیروز امام جمعه دمشق، علامه بوطی، به شهادت رسید. دو ماه پیش در یادداشتی درباره مظلومیت رسانه‌ای بزرگان جبهه ضدوهابیت نوشتم و به طور خاص از ایشان نام بردم.

البته شهید علامه بوطی، سعادتمند شد چرا که با توجه به سن بالای ایشان، نهایتا چند سال دیگر زنده بودند ولی اکنون نام ایشان همیشه با عنوان «شهید» یاد می‌شود و همین امر باعث می‌شود تا آرا و افکارشان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

هم اکنون هم چهره‌های دیگری از علمای اهل سنت ضدوهابیت در جهان اسلام هستند که لازم است رسانه‌های محور مقاومت آنها را به مردم جهان اسلام بشناسانند و مانع شوند تا جریان تکفیری با استفاده از رسانه‌های خود شیوخ کوته‌عقلشان را به رهبران جهان اسلام تبدیل کنند.

یکی از این عالمان جبهه ضدوهابیت شیخ ماهر حمود، رئیس پیشین اتحادیه علمای مسلمین لبنان است. علی جمعه، مفتی پیشین مصر نیز یکی دیگر از اصلی‌ترین عالمان سنی ضدوهابیت است که همواره مورد شدیدترین هجمه‌های رسانه‌ای وهابی‌ها بوده و هست. حتی وهابی‌ها یک سایت راه‌اندازی کرده‌اند که تنها کارش تخریب علی جمعه است.

شیخ علی جمعه، مفتی پیشین مصر و از مخالفان سرسخت وهابیت

جالب است که برخی سایت‌های ایرانی هم که کاری جز ترجمه اخبار ندارند اقدام به انتشار اخبار تخریبی رسانه‌های وهابی بر ضد علی جمعه می‌کنند، غافل از اینکه در حال تیراندازی به جبهه خودی هستند.

بعید نیست دو ماه دیگر هم درباره شهادت علی جمعه مطلبی بنویسم!

  
نویسنده : مجید مبینی ; ساعت ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٤