اشارات فرهنگی

درباره دین | فرهنگ | ارتباطات

آقای قاضی، رهبری هم عقیده اش همین است

در تبلیغ وقتی جوان ها از برخی مسائل در کشور گله می کردند و آن را به رهبری منتسب می کردند، یکی از حرف های کلیدی من این بود که رهبری خود اولین معترض به این وضعیت است اما آنهایی که باید، گوش نمی کنند.

این را بخوانید:

«لیکن من هم عقیده‌ام همین است که در قبال اظهارنظرِ احیاناً قدرى تند یک جوان دانشجو خیلى نباید حساسیت وجود داشته باشد. فرق است بین آن کسى که با نظام مخالف است، با نظام معارض است، قصد دشمنى دارد، قصد عناد دارد، با آن کسى که نه، از روى احساسات یک مطلبى را بیان میکند؛ ولو ممکن است آن مطلب درست نباشد، یا آن نحوه‌ى بیان کردن را هم من نپسندم – که حالا اگر ان‌شاءاللّه وقت شد، مطالبى در این زمینه‌ها عرض خواهم کرد – ولى برخورد با این جوانها، به نظر ما هم همین است؛ نباید خیلى برخورد خشن و تند و آنجورى باشد.»

این روزها وبلاگ نویس انقلابی حامد دانشطلب هم مثل تعدادی دیگر از دوستانش راهی اوین شد.  او درباره دلیل زندانی شدنش می نویسد:

«دوستان می‌دانند که با سخت گیری هم نمی‌توان بنده را متهم به توهین به رهبری کرد و اتهام کلیدی بنده‌‌ همان توهین به علی لاریجانی است که وبلاگ نویسان دیگری هم به خاطر آن متهم شده‌اند. روزی طلب، بذرافکن، ثابتی و… که در چند ماه اخیر به زندان محکوم شده‌اند نکته کلیدی پرونده‌شان همین بوده است.»


پی نوشت:

تریبون: دانشطلب راهی اوین شد
دوستی در فیس بوک نوشته است: تقصیر خودمان است، وقتی وبلاگنویسان اصلاح طلب را دستگیر کردند چیزی نگفتیم.

  
نویسنده : مجید مبینی ; ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢۳
تگ ها : و غیره