اشارات فرهنگی

درباره دین | فرهنگ | ارتباطات

با تشکر از برادران وهابی!

قاعده ای است که می گویند جایی که یک تفکر اصلا مطرح نیست نیایید به اسم واکسیناسیون فکری، آن را مطرح و نقد کنید چون ممکن است عده ای به آن جذب شوند.

حالا حکایت وهابی ها است، استاد هادوی تهرانی می گوید:

«تصویری که از شیعه معرفی و ارائه می‌دهند، بسیار غیر واقعی است. این تصویر غیرواقعی که توسط وهابیت از شیعه ارائه شده، توجه مردم را بیشتر به تشیع  جلب می‌کند. لذا بعضی برای تحقیق درباره شیعه بیشتر تشویق شدند و هرچقدر بیشتر می فهمیدند بیشتر جلب تشیع می‌شدند.

بسیاری از کسانی را که شیعه شده‌اند، ما شیعه نکرده‌ایم. این‌ها را وهابی ها شیعه کردند. وهابی‌ها بحث تشیع را مطرح کردند و اینها متوجه تشیع و شیعه شدند. آن‌ها باعث شدند که مردم حساس و کنجکاو شوند و در نهایت این‌ها جذب تشیع شدند. بسیاری از شیعیانی که جدیدا شیعه شده‌اند، در ابتدا مسیحی بودند. سپس مسلمان و در مرحله بعد شیعه شدند. خیلی از آن‌ها این موضوع را به من گفتند که وقتی ما مسلمان شدیم نمی دانستیم مذاهب وجود دارند. فکر می‌کردیم اسلام و مسلمانی همان چیزی است که الان هستیم. بعد از یک مدت که فهمیدیم مسلمانی مذاهب مختلفی دارد، در مورد مذاهب تحقیق کردیم»

پی نوشت:

یکی از سایت های وهابی عربی، عکسی را از صحنه شکنجه انقلابیان در موزه عبرت تهران زده و نوشته بود: در ایران سلفی ها را این طور شکنجه می کنند!

  
نویسنده : مجید مبینی ; ساعت ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱/٢٥