استفاده داعش از نقشه عبیدالله بن زیاد

می گویند داعش سرزمین هایش را عموما را از طریق جنگ فتح نمی کند بلکه از راه فتح نرم آنها را به دست می آورد.

یعنی ترس می اندازد در دل مردم و قدرت مقاومت را از آنها می گیرد و خیلی راحت منطقه را فتح می کند، پخش شدن عکس و فیلم های کشتارهایش هم نه سهوی که کاملا عمدی و حساب شده است.

در مبارزه لازم نیست که قدرت شما واقعا بیشتر از رقیب باشد، بلکه او باید فقط فکر کند که قدرت شما بیشتر است.

داعش همانند پدرش، عبیدالله بن زیاد، از سیاست ایجاد ترس استفاده می کند و مردم عراق هم همچنان روحیه مردم کوفه را دارند: فرار کنید که سپاه یزید در راه است، مسلم را رها کنید و فرار کنید.

آن یکی می ترساند و این یکی می ترسد. سعدالله زارعی می گفت: در اوایل حضور داعش در عراق، گویا گرد مرگ در عراق و حتی کربلا و نجف پاشیده بودند و همه واداده بودند. یکی از سیاست های ایران در عراق شکستن این فضای ترس و القای روحیه مقاومت و ایستادگی بود.

این بار ایرانی ها، نقشه عبیدالله بن زیاد را شکست دادند، مسلم! تو تنها نیستی.

/ 2 نظر / 26 بازدید
بشری

و متاسفانه این فکر واهی رو تو کشور ما هم به وجود آورده بودند که الحمدلله کم کم داره از بین می ره دانش آموزی تصمیم گرفته بود چادری بشه که می گفت خانوم گفتند داعشی ها فقط چادری ها را می کشند !!!!!!! خلاصه بعد از کلی رایزنی و صحبت کردن متقاعدش کردیم که اینطور نیست

سلام

احساس نمی کنید قدری ساده مساله راتحلیل فرمودید؟ اینهمه آدم از اروپا پا میشن توی بیابونها ماهها و سالها زندگی می کنند جدا کم قدرتی اند؟ جدا کم روحیه از جان گذشتگی دارند؟ سر بریدن و شلاق زدنشون هم به واسطه فهمی است که از اسلام دارند. بناشون بر اجرای حد و حدود است بر شکل همان چیزی که از صدر اسلام گویا رایج بوده است. خلاصه این شبیه سازی داعش به عبیدالله که به نظرم خیلی دور از واقعیت است. عبیدالله جدا دنیاپرست بود بر خلاف اینها که به خوارج بیشتر شبیه اند تا عبیدالله!