سیاستگذاری فرهنگی و ترکستان

یک روز حجاب برجسته می شود و همه راهکار می دهند که بدحجابی را چه کنیم

یک روز کم جمعیتی مهم می شود و همه راهکار می دهند که جمعیت را چه کنیم

یک روز آمار طلاق (نه خودش بلکه شتابش) شوک وارد می کند و همه راهکار می دهند که این یکی را دیگر چه کنیم

و این قصه ادامه دارد

بدحجابی، کم تعداد شدن فرزندان، طلاق و صدها مورد دیگر همه از تبعات ورود «مدرنیته» است

اساس مدرنیته هم این است که انسان باید در این دنیا خوش بگذراند (حالا بعضی از نظریه پردازانشان ملحدند و شماری هم مومن اما همه در این نظر اتفاق دارند).

وقتی این تفکر را نزنیم هر روز از یک جا سر باز می کند

به جای حل تک تک مشکلات بدحجابی، جمعیت، طلاق، ماهواره، فیلترینگ، مکالمات تصویری، کم اعتبار شدن خانواده، مصرف گرایی و ... باید ریشه را قطع کرد؛ وقتی فردی را قانع کردی که اینجا جاده است نه مقصد و بهشت چند کوچه پایین تر است، آن وقت خودبخود خیلی از این مشکلات فرهنگی حل می شود.

کلا حوصله فکر کردن نداریم، همیشه سراغ برطرف کردن معلول ها می رویم، این معلول که پاک شود، تا وقتی علتش همچنان سرجایش است، صد معلول دیگر پیدا می شود.

پی نوشت:

شبیه همین قضیه در مسائل اقتصادی هم هست؛ یک روز بازار طلا به هم می ریزد، یک روز برنج، یک روز چای، یک روز قند، یک روز ... یعنی مرتب مردم هجوم می برند که سود بیشتری کسب کنند و مسئولین هم مرتب تلاش می کنند بازار آن شی خاص را مدیریت کنند که آخرش هم نمی توانند، در حالی که یک دهم این وقت و هزینه را اگر می گذاشتند و روحیه حرص مردم را درمان می کردند این مشکلات به این حادی به وجود نمی آمد.

/ 2 نظر / 35 بازدید
طلبه آنلاین

باسلام نوشته شما در بخش "ویژه ها" سایت مجمع طلاب وبلاگ نویس (Talabeh.net) بازنشر داده شد. با معرفی وبلاگ دوستان طلبه یاریگر ما باشید. منتظر نوشته های بعدی شما هستیم. باتشکر

محسن

کاملا موافقم. متاسفانه دم رو خوش بودن و ارامش هایی بودایی داره از درو دیوار اموزش داده میشه.